اقلام دارویی تجویز شده نباید بیش از ۳ قلم باشد | اطلاعات دارویی

خیلی از تابلوهای پزشکی خارج از استاندارده و متنی که در اون نوشته شده مخالف با رشته تحصیلی و یا مجوزیه که دکتر در پروانه پزشکی مطب دریافت کرده.

دکتر غلامحسین خوب نژاد در گفتگو با مهر اضافه کرد : براساس آئین نامه آماده شده بیشترین حد تعداد تابلوهای پزشکی واسه هر دکتر ۲ تابلوه که باید زمینه تابلو فقط سفید و اندازه اون ۵۰ تا ۷۰ سانتی متر باشه.

ایشون گفت : تابلوهای مراکزی مثل آزمایشگاه و رادیولوژی به دلیل بزرگتر بودن مکان اون نسبت به مطبا می تونه  ۲ برابر اندازه تابلوی مطب باشه و تابلوهای داروخانه ها هم می تونه به اندازه در ورودی اون باشه.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت : بدیش اینه مشاهده می شه که در بعضی موارد پزشکان از تابلوهای پزشکی با زمینه های رنگی به غیر از سفید استفاده می کنن که این غیر مجازه چون این تابلوها فقط واسه اطلاع رسانی به مردمه.

ایشون گفت : تابلوهای پزشکی نباید طوری باشه که باعث جلب توجه مردم شه طوریکه مردم رو تشویق به به کار گیری اون داروخونه یا مطب یا آزمایشگاه خاص کنه چون که مراجعه زیاد مردم باید از راه سالها فعالیت مطلوب پزشکی در زمینه های تشخیص و درمان ایجاد شه.

خوب نژاد گفت : سرنسخهای پزشکی باید به اندازه ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر بوده و تعداد شکل های جور واجور دارویی تجویز شده هم نباید بیشتر از ۳  قلم باشه اگر در کشور بعضی پزشکان تا ۷ قلم دارو هم در نسخه تجویز می کنن.

: سازمان نظام پزشکی از دانشگاههای علوم پزشکی در خواست کرده که گزارشهای خود رو در مورد تخلفات تابلوهای پزشکی به این سازمان ارائه کنن.

منبع : hidoctor.ir

جمع آوری به وسیله بخش اطلاعات دارویی سایت آکا
  • مطالب در رابطه
  • پزشکان نباید داروهای گرون رو تجویز کنن!

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *