اقدام منحصر به فرد گوگل برای بیماران دیابتی | بیماری

این وسیله یکی از چندین وسیله پزشکیه که بوسیله شرکتا طراحی شده تا اندازه گیری قند خون رو واسه بیماران دیابتی رو نسبت به روش سنتی سوراخ کردن نوک انگشت، آسون تر و کمتر تهاجمی کنه.

این لنزها که از یه حسگر ریز گلوگز یا قند خون و یه انتقال دهنده بی سیم استفاده می کنن، می تونن به گروهی از ۳۸۲ میلیون فرد گرفتار به دیابت در جهان که انسولین تزریق می کنن و به نظارت همیشگی بر اندازه قند خون و تنظیم دوز انسولین نیاز دارن، کمک کنه.

این وسیله نوین مانند یه لنز تماسی عادی به نظر می رسه. در بررسی دقیق تر میشه دو نقطه براق رو در میان لایه های تشکیل دهنده لنز دید که با هزاران ترانزیستور مینیاتوری پر شدن. این دو نقطه به یه آنتن حلقوی با قطری به اندازه موی آدم محاصره شدن.

بقیه دستگاای بدون سوزن اندازه گیر گلوگز خون که الان در مرحله تحقیقاتی هستن، شامل یه لنز تماسی مشابه ساخته شده بوسیله شرکت هلندی NovioSenceه که به صورت یه وسیله ریز فنری انعطاف پذیره که زیر پلک قرار داده می شه. شرکت OrSense هم یه حلقه شستی رو واسه این منظور در دست آزمایش داره، و طراحیای مقدماتی واسه ساختن حسگرهای خالکوبی شده و بزاقی هم در دست انجامه.

یه دستگاه اندازه گیر قند خون به صورت ساعت مچی در سال ۲۰۰۱ بوسیله سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شد، اما بیماران می گن جریانای الکتریکی ناچیزی که در این وسیله واسه کشیدن مایعات بدنی به کار می رن، دردناک هستن، و مشکلاتی در کارکرد اون هست.

جمع آوری شده به وسیله گروه ۷گنج

.

منبع : ۷ganj.org

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *