اقدامات ضروری بیماران قلبی قبل از سفر | بیماریمسافرتای هوایی،روشی ایمن تر ازحمل و نقل جاده ایه؛اما همونطور که درمنزل یا محل کار حوادث به وجود اومده به وسیله بیماریای قلبی می تونه اتفاق بیفته؛موقع جابجایی مسافران در زمان طولانی هم ممکنه حادثه قلبی اتفاق بیفته که بروز این حوادث موقع پرواز به دلیل بعضی ویژگیا خیلی خیلی مهمه.

بیماران هم ممکنه در هواپیما ساعته ها از دسترسی به خدمات درمانی و بیمارستانی دور باشن که این موضوع به خصوص در پروازهای طولانی از اهمیت بیشتری برخورداره.
قرارگرفتن هواپیما در ارتفاعی بین ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پا از سطح دریا،رطوبت کم در هوا در ارتفاع بالا،لرزشای هواپیما،تغییر در تیم دوره ای بدن مثل سیکل خواب و بیداری و هم اینکه بروز مریضی حرکت یا motion sickness که همراه با تهوع،استفراغ،سرگیجه است؛از دیگر مشکلات سفر با هواپیما هستش.

مسافرت هوایی می تونه همراه با استرسایی مثل ترافیک مسیرهای منتهی به فرودگاه، پارکینگ فرودگاه،ازدحام جمعیت،حمل اثاثیه سنگین و معطلیای موجود در فرودگاه و تاخیر پروازها باشه که بروز این استرسا هم می تونه زمینه رو واسه شدید شدن علایم بیماریای قلبی مناسب کنه.

این شرایط هرچند واسه افراد سالم قابل تحمله؛اما ممکنه در آدمایی که گرفتار به بیماریای شدید قلبی مثل مشکل کنترل نشده قلبی،گرفتاری شدید عروق قلبی و یا نامنظمیای کنترل نشده قلبی هستن،قابل تحمل نبوده و موجب بروز مشکل شه.

تموم بیماران قلبی و یا مریضایی که سابقه عوامل خطرزای مریضی قلبی مثل دیابت،فشار خون بالا،چاقی بیشتر از اندازه و یا سن بالای از ۶۵ سال رو دارن مدارک و اطلاعات لازم رو به همراه سفر و در پرواز به همراه خود داشته باشن.

بیماران قلبی باید طی سفر،تلفن تماس دکتر معالج و تعداد کافی از نمونه داروهای مصرفی رو درهنگام پرواز و یا سفر همراه داشته باشن.

قبل از سفر لازمه مریض با دکتر معالج خود درباره امکان انجام سفر مشورت کنه و نظر ایشون رو جویا شه.انجام این مورد به خصوص در آدمایی که دچار نامنظمی ضربان قلب،تنگی نفس ،سرگیجه، درد سینه و یا تورم پاها هستن،بسیار لازمه.

نکته: درصورتی که شرایط مریضی فرد براساس نظر معالج اقتضا می کنه که رژیم غذایی خاصی داشته باشه و یا نیاز به صندلی چرخدار یا برانکار و یا نیاز به اکسیژن موقع پرواز داره؛فرد باید دست کم ۲۴ ساعت قبل،آژانس مسافرتی یا شرکت هواپیمایی مربوطه رو باخبر کرده و از دکتر معالج خود درخواست کنه تا فرمای مربوطه رو واسه شرکت هواپیمایی پرکند تا خدمات نیاز به موقع و مناسب دراختیار فرد مریض قرار بگیره.
منبع:yjc.ir

جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری سلامت اکاایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *