اقدامات اولیه به هنگام پارگی پرده گوش | خونریزی گوش | بیماری

: اقدامات اولیه به هنگام پارگی پرده گوش | خونریزی گوش

<>

: پارگی پرده گوش

فردی که پرده گوش اون پاره شده ممکنه درد شدید و تیزی رو در زمان پاره شدن پرده احساس کنه که در ادامه به کری نسبی و موندگاری درد گوش منجر می شه. اگه پاره شدن پرده گوش به دلیل جراحات و ضربات شدید وارده به ناحیه سر باشه احتمال خروج خون رقیق و آبکی از مجرای گوش هست و در خیلی از تصادفات سنگین جاده ای این اتفاق میفته که نشونه ای بسیار جدی و خطر آفرین حساب می شه و بیان کننده شکستگی جمجمه و نشت مایع مغزی – نخاعی به همراه مقداری خون از دور و بر مغزه. سلامت دات لایف در ادامه اقدامات ایمنی نیاز به هنگام پارگی پرده گوش رو به شما گوشزد می کنه.

در شکلای جور واجور خونریزیای عجیب از بدن ، لازمه بدون این دست اون دست کردن با اعمال فشار جلوی خونریزی رو بگیرین . اما واسه درمان خونریزیای گوش به هیچ وجه درون راه رو با پنبه یا دستمال بسته نکنین .

اگه خونریزی بر اثر نشت مایع مغزی – نخاعی باشه، جلوگیری از خروج این مایع و تجمع اون در مجرای گوش به وخامت حال زخمی منجر می شه.

تا رسیدن نیروهای مجرب اورژانس به فرد زخمی کمک کنین در حالت نیمه نشسته قرار گیرد، طوری که سر اون به سمت گوش زخمی طوری مایل به پایین قرار گرفته باشه که اجازه خروج و تخلیه خون رو بده.

فقط می تونین در محل خروج خون از گوش یه پوشش تمیز بذارین و اونو فشار ندین . معمولا پس از مدت زمان کوتاهی ، خونریزی خود به خود بند میاد.

سلامت دات لایف در ادامه این مطلب مطالعه مطالب زیر رو هم به شما پیشنهاد می کنه

خارش گوش و همه چیزی که باید در مورد اون بدونین

راه کارایی واسه تمیز کردن جرم گوش

دلیل گرفتگی گوش چیه ؟

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *