اقتدار هلال احمر ایران در سطح بین الملل زبانزد است | بیماری

رئیس صلیب سرخ نروژ، با اشاره به کیفیت خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، گفت: قدرت هلال احمر ایران در سطح بین الملل، زبانزده.

دکتر سیدامیرمحسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با «سون مولیکیلف» رئیس صلیب سرخ نروژ با اشاره به سوابق خدمت و فعالیتای هلال احمر ایران گفت: این جمعیت با سابقه ای ۹۴ ساله، اعتبار و مقبولیت خوبی در کشور و بیرون مرز کشور داره.

ایشون با بیان اینکه براساس ماموریت و وظایف محوله از طرف دولت و به دلیل حادثه خیز بودن کشور، هلال احمر ایران با سوانح و شرایط خاصی واسه مقابله با زلزله، سیل، و حتی تغییرات آب و هوایی روبرو شدن، اضافه کرد: یکی از چالشای اساسی کشور ما خشکسالیه و البته تصادفات جاده ای هم در ایران تلفات بالایی داره.

ضرورت آمادگی بالای هلال احمر ایران به دلیل وقوع حوادث بسیار زیاد در کشور

ضیائی با اشاره به اینکه هلال احمر ایران برخلاف بقیه جمعیتایای اروپایی که حادثه کمتری دارن، با سوانح زیادی روبرو شدن، تاکید کرد: همین مسئله لازم میکنه این جمعیت از سطح آمادگی خیلی بالایی بهره مند باشه. پس هلال احمر ایران با وجود ۵۰۰ پایگاه امداد و نجات، ۲ میلیون عضو جوون و بیشتر از ۷۰۰ هزار عضو داوطلب که به شکل تیم پزشکی داوطلب، کارشناسان، طرفداران مالی و… با هلال احمر همکاری دارن، و بیشتر از ۳۰ مرکز آموزش عالی در سطح کشور و ۲۰ مرکز درمانی در بیرون مرز کشور، از آمریکای لاتین تا آفریقا و آسیا؛ فعالیتای زیادی رو چه در سطح داخلی و چه در سطح بین المللی برعهده داره.

ایشون با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ایران در مورد فعالیتای دو جانبه و چندجانبه هم با فدراسیون بین المللی جمعیتای ملی صلیب سرخ و هلال احمر و بقیه جمعیتای ملی برنامه و فعالیتای مشترکی داره، اضافه کرد: خدمات هلال احمر ایران در زلزله نپال و سیل پاکستان از جمله اقدامات بزرگ بین المللی این جمعیت حساب می شه.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان اینکه جمعیت نروژ در مورد فعالیتای بشردوستانه مقتدره، تاکید کرد: دو جمعیت ملی ایران و نروژ می تونن با صدای واحد در فعالیتای بشردوستانه با همدیگه همکاری داشته و فدراسیون هم می تونه به خاطر قدمت و تجاربی که داره، نقش راهبردی خود رو در این مورد اجرا کنه.

ضیائی با بیان اینکه یه فدراسیون قوی، بهتر می تونه به جمعیتای ملی کمک کنه و البته نقش جمعیتای ملی هم جهت کمک به این روند خیلی با اهمیته، گفت: ما آماده ایم تا در مورد چگونگی گسترش همکاریا با هم در زمینه های مورد علاقه، گفت و کو کنیم و برنامه های مشترک داشته باشیم.

تحت تاثیر فعالیتای هلال احمر ایران قرار گرفتیم

رئیس صلیب سرخ نروژ هم در این دیدار با بیان اینکه از فعالیتا، کیفیت و اقدامات جمعیت هلال احمر ایران باخبر و از این کیفیت خدمات بسیار تحت تاثیر قرار گرفته، تاکید کرد: هلال احمر ایران از نظر تعداد بالای داوطلبان، فعالیتای گسترده در سطح کشور و بین الملل، معروف و بسیار زبانزده.

سون مولیکیلف که به همراه کریستف کورتز کاردوزا؛ نماینده منطقه ای بخش منا صلیب سرخ نروژ با رئیس جمعیت هلال احمر ایران دیدار داشتن، کلی فعالیت جمعیت نروژ رو خدمات امداد و نجات کوهستان و هم اینکه فعالیت وسیع در بخش جوانان شمرد.

ایشون خطاب به دکتر ضیائی گفت: همونطور که شما گفتید؛ تغییرات اقلیمی، سیل، طوفان، سونامی و حوادث و سوانح در حال تغییر و زیادی هستن پس بعد از فعالیتای بشردوستانه، جمعیتای ملی باید بدونن چیجوری میشه با هم همکاری بیشتری داشت، ظرفیت سازی کرد و فعالیتا رو تقویت کرد تا بشه به سوانح جواب بهتری داد.

رئیس صلیب سرخ نروژ گفت: معتقدیم که همکاری میان دو جمعیت ملی ایران و نروژ می تونه در مورد ظرفیت سازی و توانمندسازی کمک زیادی به نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر کنه.

مولیکیلف با اشاره به دیدار با رئیس جمعیت نپال و قدمت ۲۴ ساله همکاری با این جمعیت ملی، تاکید کرد: باید بررسی کنیم که چیجوری میشه تجارب، منابع و علم خود رو حتی در مورد بهداشت اضطراری، بهداشت اولیه و… با هم رد و بدل کردن کنیم و با همکاری گسترده حتی به فدراسیون هم کمک کنیم.

ایشون با بیان اینکه فعالیتا و همکاریای وسیع شما با کمیته بین المللی صلیب سرخ یه مثال خوب از فعالیتای شماس، اعلام امیدواری کرد که بتونیم از ظرفیتای هلال احمر ایران واسه پیشرفت فعالیتا در داخل نهضت و فدراسیون و بقیه جمعیتای ملی استفاده کنیم.

ضرورت تقویت توانمندیای دو جمعیت ملی واسه پاسخگویی بهتر

رئیس صلیب سرخ نروژ جایگاه خاص نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در جهان با دارا بودن ۱۹۰ جمعیت ملی و وجود سوانح جور واجور می تونه موقعیت خاصی رو واسه نهضت داشته باشه، تاکید کرد: ما می تونیم ظرفیت و توانمندی خود رو واسه پاسخگویی بهتر تقویت کنیم تا این جایگاه جهانی تقویت شه.

مولیکیلف گفت: باید چگونگی پیشرفت همکاریها، رد و بدل کردن ایده ها و نظرات رو بررسی و تقویت کنیم و اولین اقدام هم پیشرفت روش همکاریای مشترک درون نهضته. ما باید با هم و در کنار هم باشیم تا بتونیم بهتر بر چالشا فائق شیم.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *